Flota Samochodowa

Flota samochodowa w firmie
Flota samochodowa
Czas trwania projektu: 4 miesiące
Oszczędności: 32% w skali 4 letniego kontraktu | Ilość samochodów we flocie: 130

W ramach projektu wykonano szeroką analizę rynku samochodów pod względem ceny zakupu (inwestycji), wartości rezydualnej (RV – Residual Value), rozpoznawalności marki jako flotowej. W postępowaniu ofertowych (RFP), udział brało 10 firm wynajmu długoterminowego (CFM – Car Fleet Management). Zebrano ponad 2500 ofert na wynajem samochodów (różne konfigurację: okresy wynajmu, pojemności silnika, rodzaje paliwa, przebiegi roczne, wersje nadwozia). Przeanalizowano proces wewnętrzny Klienta związany z obszarem samochodów służbowych (Polityki, regulaminy, zaszeregowania pracowników (grade-y), wydatki na paliwo, szkodowość)

Zarząd otrzymał rekomendacje dotyczące:
– nowych marek które znalazły się we flocie samochodowej (zmiana wizerunkowa),
– nowego podziału segmentów, wyposażenia samochodów w relacji do zaszeregowania pracowników w strukturze organizacji (łatwość zarządzania obszarem),
– zmiany zamawianych produktów w ramach usługi wynajmu długoterminowego (FSL – full service leasing),
– odświeżenia 75% floty firmowej

Wymieniono 100 samochodów pomimo początkowej potrzeby która wynosiła tylko 56 aut. Dzięki takiej zmianie Klient za 4 lata będzie mógł wyjść z RFP z całą flotą co zwiększy jego pozycję negocjacyjną.

Klient w ramach przeprowadzonej optymalizacji otrzymał również narzędzie analityczne. Narzędzie wspiera go w podejmowaniu decyzji o zakupie nowych samochodów, wymianie samochodów na nowe biorąc pod uwagę związane z tym koszty i jak będzie to wpływało na realizację budżetu.

Nasz Ekspert

Iwona Pękala

Business Partner

Kontakt: iwona@4optima.pl tel.: +48510000990

Manager z 20-letnim stażem, praktyką w modelowaniu, automatyzacji i wdrażaniu procesów operacyjnych w różnorodnych i złożonych strukturach. Posiada doświadczenie w prowadzeniu projektów i zmian organizacyjnych mających na celu modernizację i optymalizację kosztów.  Sukcesy opiera o wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zakupami (procurement, purchasing, sourcing, contract and vendor management), tworzeniu struktur, procedur i polityki zakupowej, również w środowisku międzynarodowym.

“Uparta szczególara, nie znoszę wyrażeń „nie da się” i „jakoś”. Patrzę szeroko i długofalowo, buduję ciekawą ofertę dla biznesu i nie ustaję w wysiłkach dla zrealizowania celu.”

Moje Specjalizacje

Flota samochodowa
92%

Zarządzanie procesowe
91%

Strategia
90%